Започна поредицата от уроци за работа с windows (уиндоус). В този урок ще ви покажа как се трие папка, множество от папки или всички папки. Това е една от най-хубавите дейности на повечето потребители. ;o)
Знаете къде ви се намира папката, която искате да изтриете, така, че влизате там където се намира и започвате, както ще опиша в стъпките надолу. Ако имате множество от папки и искате да копирате само една папка, просто цъкате с десен бутон с мишката на избраната папка и цъквате на Delete (изтрий).

Ако пък искате да изберете всички папки следвайте тея стъпки от снимката по-долу. От File (Файл) избирате Select All (избери всички). Виждате как се маркират в по тъмен цвят всички папки, много внимателно цъкате с десен бутон на една от тези маркирани папки и цъквате на Delete (изтрий). Внимавайте да не цъкнете извън папките защото нищо няма да се получи

Трети вариянт, за триене на няколко папки по ваш избор е като цъкнете с ляв бутон на мишката и го задържите и дръпнете от ляво на дясно или от дясно на ляво. Вижда се как се появява един затъмнен правоъгълник. Той маркира папките, върху който сте минали с влаченето на мишката. След като са маркирани папките, по аналогичен на горните начини с десен бутон на една от папките цъквате на Delete (изтрий).

Има и друг вариятн за изтриване на различни папки и той е следния. Натискате от клавиатурата бутона най-долу в ляво Ctrl и го задържите. Започвате да цъкате с ляв бутон по 1 път на избраната папка и така докато изберете само тези които желаете. След като сте направили това пак на една от маркираните папки десен бутон на мишката и Delete (изтрий).

Ако не знаете как се създава нова папка може да погледнете урок за това на тази страница, а ако не знаете как се редактира името на папка може да видите урок на тази страница.











без коментар....
Пич,ти или си много прост или си ненормален. smile